НОВІ КНИГИ про заказники, пам'ятки природи, ботанічні сади і парки!
Увага! Підготовлено до друку нові видання про заповідні скарби Степового Подніпров’я!
Серія складається з чотирьох ілюстрованих тематичних довідників:
1. Заповідні куточки на Дніпропетровщині: заказники (120 сторінок, автори Вадим і Володимир Манюки) Вперше під однією обкладинкою зібрано найповнішу на сьогодні інформацію про 72 діючих у Дніпропетровській області заказники. Заказники характеризуються за басейновим принципом. Багато ілюстровані описи вміщують фотографії, зроблені безпосередньо на теренах відповідних заказників.
2. Пам’ятки природи Дніпропетровської області (60 сторінок, автори Вадим і Володимир Манюки) Вперше з моменту появи в Дніпропетровській області пам’яток природи як категорії природно-заповідного фонду світ побачить видання, присвячене виключно пам’яткам природи, яких на сьогодні в області діє 52. Особливе місце у довіднику посідає вступний розділ, присвячений різнобічному аналізу пам’яток природи як особливої категорії заповідного фонду України та в контексті Дніпропетровського регіону.
3. Ботанічні сади: Дніпропетровський ботанічний сад ДНУ ім. Олеся Гончара і Криворізький ботанічний сад НАН України (44 сторінки) Видання є по суті альманахом, у якому зібрано довідкові матеріали про ботанічні сади, які раніше видавалися ботанічними садами або друкувалися в наукових виданнях. Упорядкування – Вадима Манюка. Ця книжечка також по-своєму особлива: вперше під одну обкладинку невеличкого навчально-довідкового видання потрапили два ботанічних сади, які є об’єктами природно-заповідного фонду. У кожного – своє обличчя, своя історія, але їх об’єднує спільність стратегічних завдань – збереження і примноження флористичних багатств Степового Подніпров’я.
4. Парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва у містах Дніпропетровської області (36 сторінок) Стисло характеризуються усі об’єкти природно-заповідного фонду регіону, які на сьогодні мають статус парків-пам’яток садово-паркового мистецтва Усі видання створені за підтримки і на замовлення Облдержадміністрації та Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області, а також за сприяння Дніпропетровської міжрегіональної екологічної асоціації. Дякуємо всім, хто сприяв появі довідників! Сподіваємося, довідники допоможуть не лише ліквідувати білі плями в обізнаності регіональної спільноти щодо куточків дивовижно багатої і неповторно мальовничої природної спадщини ріднокраю, але й стануть певною підтримкою у справі реального збереження заповідної природи на Дніпропетровщині.
PS. Паперовий наклад видань дуже обмежений, але екранна версія у форматі pdf-файлів буде доступною всім!